آی مت در قالب الفبا? «گ»
فوریه 19, 2018
شاگرد متوسط بودن
فوریه 24, 2018

آی مت در قالب الفبا? «ل»

آی مت در قالب الفبا?
«ل»
«لذت تجربه یادگیری »?

کودکان در سنین طلایی رشد خود، سرشار از کنجکاوی و میل به جستجوگری در دنیای پیرامونی خود بوده و برای درک و کشف حقایق و واقعیت ها فعالانه تلاش می کنند.
??????

این در حالیست که توأمان با این جستجوگری و کنجکاوی، پایه ها و ارکان اصلی شخصیت او در حال تکوین و شکل گیری ست؛شخصیتی که می توان آنرا عاملی پیش بینی کننده برای درک رفتارها و عملکرد وی در آینده دانست.

در کنار دو ویژگی «کنجکاوی» و «تکوین شخصیت»،می توان رشد مولفه هایی چون «خلاقیت» و «قدرت استدلال» و حتی « رشد اخلاقی» را در این سالها در نظر گرفت؛مولفه هایی که در کنار هم باعث میشود سنین 3 تا 7 سال به عنوان دوران طلایی رشد کودک شناخته شود.
????????

اینجاست که نقش اساسی و بی بدیل والدین،مربیان و بطور کل اطرافیان کودک مشخص میگردد؛
اینکه چقدر و چگونه بتوانند لذت درک محیط،درک حقایق و بطور کل ،لذت کشف و یادگیری را به کودک هدیه نمایند و بستر ساز این رویداد بزرگ در زندگی وی باشند.
????????

آی مت به عنوان شیوه نو در آموزش مفاهیم ریاضی به کودک،با ایجاد محیطی شاد،مفرح توام با فعالیت های گوناگون ،متنوع و لذت بخش تلاش میکند تا با ایجاد فرصت های مناسب در خصوص رشد و کشف حقایق و دنیای پیرامون،«لذت یادگیری» را در قالب «تجربه های فردی و گروهی» برای کودک ایجاد نماید؛
لذتی که باعث میشود کودکان ما به عنوان کاوشگرانی فعال و به قول پیاژه-روانشناس رشد- در جایگاه «دانشمندانی کوچک» برای کشف حقایق تلاش کرده و از این تلاش لذت ببرند .
?????????

با احترام
دکتر وارث✍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *