شاگرد متوسط بودن
فوریه 24, 2018
شراکت
فوریه 25, 2018

آی مت در قالب الفبا? «م»

آی مت در قالب الفبا?
«م»
«مفاهیم پایه نه ریاضی/مداومت در یادگیری نه تمرین و.تکلیف»

کودکان دروس مختلف را به شکل رسمی از دوران مدرسه که یک محیط رسمی و آموزشی ست فراگرفته و از سوی معلم ملزم میشوند تا در محیط خانواده با کمک والدین آنچه را آموخته تمرین نمایند و این تمرینِ بیشتر،معمولا خود را در قالب تکالیف بسیار به عنوان موظفیِ کودک نشان داده تا آنجا که هر قدر تعطیلی یک دانش آموز بیشتر میشود،تکالیف او نیز بیشتر میشود.شاید بتوان نمونه بارز آنرا پیک های نوروزی دانست -که خوشبختانه در حال تمام شدن است-که به خاطر اینکه کودک روز های نسبتا زیادی !!!!را دور از مدرسه خواهد بود و احتمال فراموشی آنچه آموخته بود میرود!!! باید یک پک تکلیفی را بعد از تعطیلات با خود به مدرسه آورد..
??????

اینکه یادگیری باید تمرین و تکرار گردد تا رنگ فراموشی به خود نگیرد اصلی ست غیرقابل انکار،اما در کدام دوره و با چه بهایی؟

شاید بتوان یکی از مسایل تلخ جامعه امروزی در خصوص کودکان را «دست بردن در مراحل طبیعی رشد کودک با انجام تکالیف و تمرین های اضافی به نام «یادگیری بیشتر» دانست که آنها را برای یادگیری بیشتر و ایجاد بانک های اطلاعاتی سیار و کم عمق دانش(و نه مهارت ها) در یک موقعیت کاملا وظیفه ای و نتیجه محور قرار میدهد و به امید «آینده» ای عالی،روزهای فوق العاده ی «حال» کودک را از او گرفته و از نیازهای فعلی اش غافل می گردد.
?‍??‍??‍??‍??‍??‍??‍?

و این انتظار اشتباه یعنی یادگیری در سطوح بالا،گاهی برای کودکان آی متی توسط برخی والدین اتفاق می افتد
?‍??‍?
این انتظار اشتباه از آنجا ناشی می شود که برخی «آی مت» را «آموزش ریاضی» و وظیفه کودکان را یادگیری «محاسبات ریاضی و نوشتن اعداد..» میدانند
در حالیکه این نگاه با رسالت آی مت به عنوان شیوه ای نو کاملا متفاوت است.
????????

آی مت شیوه ای نو و جذاب در آموزش «مفاهیم پایه ریاضی» می باشد و نه خود ریاضی.
ریاضی در نگاه اولیه یعنی عدد و محاسبات ذهنی ولی آی مت بدنبال رشد مهارت های پایه ای چون قدرت تفکر،قدرت استدلال،ایجاد نظم فکری،قدرت حل مساله،.. در قالب بازی و دیگر فعالیت های جذاب در محیطی جذاب می باشد آنهم بدور از تکالیف رایج مراکز آموزشی رسمی.
????
اگر میخواهید کودکان خود را از دوران کودکی و خردسالی از مدرسه،آموزش بطور کلی از یادگیری بی علاقه و متنفر سازید،به جای یادگیری در قالب بازی-که جزو ماهیت رشد اوست به او تمرین و.تکلیف داده و با او مدرسه ای برخورد کنید.
?????????

اما اگر میخواهید کودکان تان،همراه و.همگام با سیر طبیعی رشد خود،بازی کرده و یاد بگیرند و در عین حال از یادگیری و کشف حقایق پیرامونی توسط خود در محیطی مفرح و شاد لذت ببرند، به آنها فرصت داده تا به شکلی شاد و توام با مراحل رشد طبیعی خود،در کلاس های آی مت،مفاهیم پایه ریاضی را درک کنند و بیاموزند.
???????????

با احترام
دکتر وارث✍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *