زود رنجی
مارس 3, 2018
آی مت در قالب الفبا? «و»
مارس 17, 2018

آی مت در قالب الفبا? «ن»

آی مت در قالب الفبا?
«ن»
«نظم فکری و رفتاری»

دوران سه تا هفت سال دوران تکوین شخصیت کودکان می باشد،دورانی که به اعتقاد علمای روانشناسی،70% شخصیت کودک در آن شکل میگیرد.
??????
با توجه به این مهم می طلبد تا والدین و.دست اندرکاران آموزشی و پرورشی همت خود را به شکلی جهت دار بر این بگمارند که مهارت های مهم و.اساسی فکری را در کودکان پرورش دهند.

از جمله این مهارت های مهم که میتواند نقش موثر و سازنده ای را در حال و.آینده کودک ایفا نماید «نظم فکری» می باشد؛نظم بطور کلی یعنی آراستن و ساماندهی و نظم فکری مبین ساماندهی افکار و ایده ها و استدلال است که منجر به تصمیم گیری صحیح و درست میگردد.
✅✅✅✅✅✅
در کنار نظم فکری،کودکان باید نظم در رفتار را نیز آموخته و در خود نهادینه سازند؛این مهم اتفاق نمی افتد مگر با ایجاد بستر و فضای مناسب توسط والدین و مربی و نهادینه نمیشود مگر با تشویق،تمرین و استمرار در موقعیت ها.
????????

ای مت به عنوان شیوه ای نوین در آموزش مفاهیم ریاضی به کودکان،تلاش میکند تا در کنار سایر اهداف خود،پرورش دهنده نظم فکری و رفتاری در کودکان سه تا هفت سال باشد؛
مفاهیمی چون الگوسازی و زنجیره سازی،ترتیب و طبقه بندی بر اساس یک.ویژگی مشترک(رنگ،اندازه،شکل،..)،کشف مجهولات با توسل به معلومات،.. همه و.همه بستر ساز ایجاد نظم فکری در کودکان آی متی می باشد.
??????
آنها با یادگیری قوانین و تشویق برای وفاداری نسبت به آنها،نظم رفتاری را در موقعیت ها و فعالیت های مختلف می آموزند..
??????

با احترام
دکتر وارث✍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *